štvrtok 1. marca 2018

Mega haul na všetku nedávno kúpenú kozmetiku (recenzie)

Ahojte! Dlhšie nebol žiadny nový článok, keďže sa momentálne snažím naplno venovať skôr škole ako blogu... takže vám dnes prinášam niečo väčšie ;-)
V poslednej dobe som si kúpila všelijakú kozmetiku a rada by som vám o väčšine týchto produktov porozprávala niečo bližšie. Čo si o tom ktorom produkte myslím, čo sa mi na ňom páčilo a čo nie, čo ma prekvapilo, atď... to všetko nájdete v tomto článku.
Väčšina produktov bude skôr z radu dekoratívnej kozmetiky a viaceré budú "prípravky" na obočie, keďže som momentálne v stave, že stále skúšam a hľadám s čím by sa mi obočie robilo najjednoduchšie...
Nech sa páči, ponorte sa do čítania (a veľa fotiek) ☺


((Snáď vás poteší už titulná fotka k tomuto článku, kde sa mi trošku vopchal môj milovaný Mišiačik ♥))

Recenzie v tomto článku sa budú týkať týchto produktov...


* Nočný krém Love Nature od Oriflame-u
* Korektor Catrice
* Umelé riasy z aliexpressu
* Laky na nechty Trend it up
* Tekuté matné rúže Jordana Sweet Cream
* Fixka na obočie The One z Oriflame-u
* Gél na formovanie obočia Ardell
* Gél na obočie Milani

Začnem produktami na obočie, keďže z tých som si kúpila až 3.

* Fixka na obočie The One z Oriflame-u
 

Veľmi dobrá vecička, ak ju chcete používať ako ja - teda ako predkreslenie tvaru obočia a zjednotenie chĺpkov a ich jemné upravenie smeru predtým, ako si obočie dofarbíte tieňmi. Ja už dlhodobo používam na obočie tiene z tej istej rady - The One - a tie sú mojou kozmetickou stálicou a veľmi dobre sa mi s nimi pracuje. Avšak keď predtým použijem túto fixku, obočie si ňou dokážem krajšie predkresliť a vytvorím ňou pekné línie, čo sa iba tieňmi nedá až tak jednoducho.
Čo by som ale tejto fixke vytkla sú dve veci. Po prvé - odtieň je nejaká veľmi zvláštna hnedá, ktorá po zaschnutí vyzerá ako ryšavá alebo jemne červená (čomu veľmi nerozumiem, keďže keď s tým kreslím po ruke, žiadnu škaredú hnedú nevidno. Možno mám hlúpu pokožku pod obočím alebo som proste farboslepá :D), čo sa niektorým ženám k ich farbe vlasov možno hodiť môže, ale mne teda veľmi nie.


Druhá vec, ktorá ma prekvapila je, že po nanesení tejto fixky na obočie mi chĺpky ostali doslova lesklé, čo na dennom svetle vyzeralo otrasne a neprirodzene. A preto som sa potom rozhodla prejsť to celé ešte tieňmi, a tak som to zachránila. Takže moje celkové hodnotenie je, že fixka je veľmi fajn, ale skôr na predkreslenie tvaru obočia, ako na jeho kompletné upravenie iba ňou samotnou, hlavne vzhľadom na nelichotivý odtieň. Inak dostupné sú tuším len dva odtiene - čierny a hnedý. Čierny bude určite super, lebo verím, že na čiernej sa toho veľa pokaziť nedá... ibaže by uschla došeda, zelena, atď... no dobre, tak dá sa pokaziť veľa aj na čiernej :D Ale tú som neskúšala, keďže nemám prečo :D Ale ak vás tento produkt zaujal a máte čierne vlasy, dajte mi vedieť ak vyskúšate túto fixku aj v čiernej ☺

* Gél na formovanie obočia Ardell


Prvý dojem z tohto produktu bol fakt hrozný :D Dlho mi trvalo, kým sme sa skamarátili, keďže som netušila ako ho nanášať a ako s ním pracovať. Ako vidíte na fotke, aplikátor je ako pri špirále. Kefkou treba prechádzať po obočí a formovať ho do želaného tvaru. Gél na obočí po chvíľke zaschne a obočie drží svoj tvar. Určite odporúčam pre všetky baby a ženy, ktoré majú svoje prirodzené obočie vytrhané do pekného tvaru. Toto vám iba pomôže zvýrazniť tvar vášho pekného obočia a k jemnému líčeniu sa to veľmi hodí. Prípadne ak máte obočie redšie, stačí ho potom už len zľahka prebehnúť tieňmi a bude to super. A prečo mi dlho trvalo, kým som prišla na to ako to celé funguje? Základný dôvod je asi ten, že ja nepatrím do spomínanej skupiny šťastných žien, ktoré majú svoje obočie vytrhané do super tvaru a netreba im naň dať absolútne nič a vyzerá samo o sebe skvelo. Moje obočie nemá takmer žiadny tvar a preto sa vždy dlho trápim, kým ho upravím, a to s čímkoľvek. Najprv sa mi zdalo, že tento gél je príliš vodnatý. Stačí však len počkať a ono to naozaj zaschne a vyzerá to fajn. Ale čo ma trochu šokovalo bola opäť raz farba tohto gélu. Ak si nedáte pozor a omylom ho nanesiete trochu viac ako je treba, hnedá zaschne do škaredej ryšavej, ako aj predtým spomenutá fixka. Ibaže toto je ešte oooveľa horšie. Fakt otrasná farba. Ale stačí si dať pozor a prechádzať po obočí iba zľahka a nemalo by sa vám to stať. Takže aj tento produkt hodnotím aj napriek istým veciam ako fajn vecičku.


((na fotke vidno na konci obočia presne viac naneseného gélu, čo spôsobilo hnedú škvrnu divného odtieňa. Ale inak keď tak pozerám na to obočie, tak mi ho tento gél vytvaroval fakt super, pretože ja ho mám inak bežne fakt otrasné :D))

* Gél na obočie Milani

Toto je môj úplne prvé gél na obočie, ktorý som kedy vyskúšala. Počula som naň samé chvály, a tak som neodolala. Vybrala som si hnedú v odtieni 07 (viď fotka). Farba mi sadla super. 
Čo sa týka aplikácie tohto gélu na obočie, ak ste zvyknuté na ceruzku či tiene, ako aj ja, možno budete mať zo začiatku trochu problém so správnym nanášaním tohto gélu na obočie. On totiž dosť rýchlo na obočí schne a preto s ním treba pracovať precízne a presne, pretože opravovanie urobených chýb je potom ťažšie (ja na to používam vodeodolný odlíčovač na oči a vatovú tyčinku). Ale musím povedať, že s tou kefkou, ktorá k nemu je, sa pracuje fakt dobre...


Najprv si obočie obkreslíte do želaného tvaru a potom ho už len ďalej vypĺňate. Na záver ho prejdete kefkou na druhej strane aplikátora, čím docielite prirodzenejší vzhľad, prípadne aj upravíte vzniknuté nedokonalosti vnútri obočia spôsobené nanesením väčšej vrstvy gélu. 


Inak odhadnúť množstvo gélu, ktoré treba naniesť, aby obočie vyzeralo prirodzene a pekne, je ešte stále problém aj pre mňa. Ale všetko je to iba vec cviku. Takže tento gél hodnotím ako veľmi fajn vec (a dokonca ho aktuálne používam každodenne namiesto mojich obvyklých tieňov a vyššie spomenutej fixky). 
Inak na obrázku je obočie urobené týmto gélom, ale iba v jemnejšom prevedení. Pokojne môžete urobiť kontúry obočia aj tmavšie a výraznejšie...

* Korektor Catrice


 Produkty na obočie máme za sebou, tak môžeme prejsť na iné veci. Začnem korektorom od Catrice. Ak ma sledujete na instagrame, určite ste v instastories zaregistrovali anketu, kde som sa pýtala či vám nevadí výrazná vôňa tohto korektora. Neviem ako to vyšlo v percentách, ale veľkej väčšine z vás táto vôňa neprekáža. Teraz asi čakáte, čo na ňu poviem ja, že? Mne táto vôňa tiež neprekáža. Je síce výrazná a mne pripomína vôňu farebných šampónov na vlasy, ktoré som ešte donedávna (kým som sa nedala na blond) používala (konkrétne červené)... ale ja som tú vôňu úplne milovala, takže nemám problém ani s touto, aj keď sa mi korektoru nejak extra nehodí...


Tento korektor je vodeodolný a má fakt super kryciu schopnosť. Síce mám pocit, že na moje mega kruhy pod očami je občas aj toto málo, ale čo už. Hodnotím ho ako fajn korektor. Ale zas že by ma nejako mega ohúril, to nie. Taký zlatý stred. Je fajn, ale nie je úplne top, ale ani najhorší.
Ja som sa naň zlákala asi hlavne z toho dôvodu, že som začala používať mejkap od Catrice, tak ma zaujímalo, či je aj korektor taký super ako mejkap...
Na fotke vidíte hrubšiu časť naneseného čerstvo korektora, no a naľavo od tohto je už zaschnutý a roztretý. Ten však takmer vôbec nevidno, čo len potvrdzuje moje tvrdenia, že mi táto farba korektora presne sadne a že krásne splynie s pokožkou. A inak tým aplikátorom (viď prvá fotka) sa mi veľmi dobre nanáša, čiže toto naozaj chválim.
Btw. odtieň mám tento:


* Umelé riasy z aliexpressu


Vyskúšala som už viacero druhov umelých mihalníc. Niektoré mi sedeli úplne super, iné sa mi zdali s prepáčením na prd po všetkých stránkach. Z ali už jedny riasy mám a tie boli vcelku v pohode. Ale na tieto som našla kopec dobrých recenzií aj u slovenských beauty blogeriek a tak som neodolala a vyskúšala ich kúpiť. Prekvapilo ma ako super prirodzene vyzerajú na očiach. Naozaj sa mi veľmi páčia. Nie sú "neviditeľné" (tak ja volám riasy, ktoré sú prirodzené až príliš a keď si ich nalepíte, máte pocit, akoby vám to neurobilo takmer žiadny efekt - veď povedzme si na rovinu - umelé riasy si kupujeme a aplikujeme preto, aby nám vytvorili dramatický pohľad), ale ani príliš výrazné či veľmi neprirodzené. Ja som si ich strašne obľúbila a určite vám ich odporúčam!Tak toto sú ony. Nevšímajte si prosím moje pravé oko (z vášho pohľadu ľavé :D). Akosi sa mi podarilo dať tie riasy o kus vyššie, ako bolo treba :D. Inak aj pri fotkách, ktoré budú nasledovať teraz, kde vám ukážem rúže Jordana, mám tieto riasy...
Link na riasy - klik SEM

* Tekuté matné rúže Jordana Sweet Cream


Tieto rúže som okukávala už nejaký čas, ale musím poďakovať kamoškám Baji a Aďke, ktoré ma inšpirovali k ich kúpe ☺.
Jeden by bol málo, tak som si kúpila rovno dva odtiene. 01 - svetlejší, nude a 04 - fialový (na fotkách vyššie).
Musím povedať, že som mala dosť vysoké očakávania, keďže všade som čítala samé super recenzie. Či boli splnené? Vlastne aj áno. Ale iba z časti.  Odtieň 01 ma trochu prekvapil tým, že sa už po pomerne krátkom čase v strede pier trochu žmolí. Odtieň je celkom fajn, ale nie som si istá, či je to to pravé orechové pre mňa. Ale k líčeniam ho určite využijem.
Fialový odtieň č. 04 je výdržou o čosi lepší, ale tu ma zas trochu sklamalo krytie. Ale čo nevyrieši jedna vrstva, vyriešia viaceré (aj keď nie úplne).
Štruktúra je fajn, veľmi dobre sa nanášajú - chválim aj aplikátor. Výdrž je obstojná (fialový zniesol trojnásobné pitie 100%tného pomarančové džúsu takmer bez ujmy).
Celkovo by som tieto rúže zhodnotila na známku 3 (v škále od 1 do 5 ako v škole). Sú dobré, ale musím priznať, že ma ohúrili teda oveľa menej ako napríklad tekuté matné rúže Focallure z aliexpressu, čo som si nedávno kúpila v 3 odtieňoch. Tie mali lepšiu aj výdrž, aj krytie.
Ale určite sú použiteľné. Veď posúďte sami na nasledovných fotkách...
(Inak obočie na týchto fotkách mám robené vyššie spomínaným gélom od Milani)


Tak? Čo vy na to? Ako sa vám pozdávajú tieto dva odtiene?

* Nočný krém Love Nature od Oriflame-u


 Dlhšie som hľadala ten správny nočný krém pre moju pleť. Hlavne po použití pílingovej masky spomínanej v predchádzajúcom článku o mojich top produktoch na február (ak ste ho ešte nečítali alebo si neviete spomenúť o ktorú masku išlo, klik SEM) si to na noc priam žiadalo nejaký jemne hydratačný upokojujúci krém. V mojom milovanom Oriflame som našla ten správny!


 Ako môžete vidieť na fotke, snažila som sa zachytiť jeho ľahučkú štruktúru. Nie je príliš mastný, skvelo sa nanáša a neskutočne úžasne vonia!! Neviem čo všetko obsahuje, ale určite je tam levanduľa lebo prisámvačku, že aj keď som večer neviem aká podráždená alebo naštvaná a pri mojej večernej "pleťovej rutine" si nanesiem tento krém, cítim sa ako v raji ♥. Akože úplne vážne, tá vôňa má na mňa zázračné účinky (ako všetko levanduľové). Ale určite to má aj iné zložky lebo nevonia ako čistá levanduľa. Je to taká fakt jemná upokojujúca vôňa, neviem to opísať.
Čiže za mňa úplne top top nočný krém!! Myslím, že odteraz bude patriť medzi moje kozmetické stálice. Navyše je aj proti starnutiu pleti, tak uvidíme, či sa raz zobudím s pleťou ako keď som mala 7 rokov :D :D

* Laky na nechty Trend it up


Dnešný mega haul ukončím lakmi na nechty značky Trend it up v dvoch nádherných odtieňoch. Milujem tieto farby a dlho som nikde nevidela laky v krajších odtieňoch ako sú tieto dva. Jednoducho presne podľa môjho gusta!
No a aké sú tieto laky? Úžasné!! Super rýchlo zaschnú, majú nádherné krytie, po nanesení sa rovnomerne rozložia po nechte a odtiene sú krásne sýte. Čiže za mňa úplne super! Určite si kúpim aj ďalšie odtiene ☺Verím, že sa vám dnešný článok páčil a že vám moje recenzie pomohli, ak sa rozhoduje kúpiť si niektorý zo spomínaných produktov alebo nejaký iný, podobný.
Už čoskoro sa môžete tešiť aj na článok o mojich kozmetických stáliciach, teda mojich obľúbených produktoch.
Na dnes je to všetko, majte sa krásne ♥

1 komentár:

  1. Gelik od Milani , Jordana rúže sú skvelé. Gél som používala veľmi dlho, až kým som nenašla essence tiene na obočie, s ktorými sa mi pracuje trochu jednoduchšie a tým aj rýchlejšie, čo mi vyhovuje pri rannom líčení, keď ako vždy nestíham. :-D Ale asi to bude aj tým, že sa mi už gel minul a mám v ňom fakt len kúsok, a ak sa niekam chystám večer alebo podobne, a chcem byť fakt krajšie namaľovaná, tak siahnem po ňom, pretože viem, že mi vydrží obočie pekne dlho a keďže je i vodeodolný. Jordana rúže mám asi od nich 5 odtienov a sú proste super, za tú cenu, no nekup to. :D

    A čo sa týka catrice korektoru, písala som aj o ňom v kozmetickej abecede, kde som vybrala produkty catrice, ktoré používam pravidelne a mám ich teda najradšej. Mne tá vôňa tiež neprekáža, vlastne ju nejak ignorujem a doteraz som ho ani nečuchala. :-D veď používam ho na zakrytie nedokonalostí, nie na voňanie. :D

    Ledyms Blog

    OdpovedaťOdstrániť