Stránky

utorok 16. marca 2021

Aroma Olej Arganola

 Ahojte, dnes by som vám rada povedala pár slov k niečomu inému, ako ku kozmetike 😉. Ak pravidelne sledujete moje recenzie či už tu alebo na youtube, viete, že milujem všetko voňavé. To sa však rozhodne netýka iba kozmetiky. Dávno som sa stala fanúšičkou sviečok a rôznych vonných olejov. Rada skúšam nové a nové a potrpím si na kvalitu, za ktorú sa nebojím si aj patrične zaplatiť. Niet nad dokonale prevoňaný domov... 💗

V dnešnej recenzii by som vám preto rada predstavila aroma olej Arganola, ktorý som si v posledných týždňoch extrémne obľúbila.



Poďme si najprv čo to povedať k týmto aroma olejom pochádzajúcim z Maroka. Inšpiráciou tradície výroby parfémov je v tejto oblasti život v Marakéši, vplyvy orientálnych tradícií ale aj rastlinstvo a mieste vône. Argalista aroma oleje sú výnimočné svojimi ručne robenými obalmi, ktoré sú naozaj v skutku originálne a cítiť v nich dotyk miestnych remeselníkov. Očaria vás hneď pri prvom pohľade na špecifickú fľaštičku.


Poďme priamo k aroma oleju OUD. Vôňa Oud je považovaná za najsilnejšie prírodné afrodiziakum. Pomáha uľaviť od únavy, stresu a duševnej nerovnováhy (overené - naozaj funguje). Dokáže dokonca znížiť stavy depresie, pretože zmierňuje úzkosti a vyvoláva pocity radosti a šťastia.

Ak si predstavíte meditácie s typickou atmosférou orientu, rozhodne k nim bude patriť práve táto vôňa. Osvieži vašu myseľ a pôsobí terapeuticky, keďže má pozitívne vplyvy na náladu. Hovorí sa o nej, že očisťuje telo aj myseľ.


Na vytvorenie príjemnej atmosféry úplne postačí pár kvapiek oleja, ktorý môžete dať či už do difuzéra alebo aromalampy. 

Vôňa je sladká, vyvážená, no zároveň pôsobí tajomne. Nesie v sebe punc originality a luxusu. Vďaka nej sa v priebehu pár minút prenesiete do Ďalekého východu a dokonale zrelaxujete.

Praktický pipetkový aplikátor vám umožní presné dávkovanie podľa požadovanej intenzity. Balenie má až 50ml - vydrží vám teda poriadne dlho, keďže skutočne stačí iba pár kvapiek a vôňa je krásne intenzívna.


Argalista však nie sú iba aroma oleje. V ponuke nájdete aj mnoho vysoko kvalitných kozmetických výrobkov vyrobených z ekologicky pestovaných surovín, bez chemických konzervačných látok a syntetických farbív. Ich hlavnou ingredienciou je arganový olej ručne vyrábaný v miestnych vidieckych ženských manufaktúrach.

Zbehnite aj vy na arganola.sk a vyberte si svoj aroma olej alebo kozmetický výrobok. Garantujem vám, že kvalitou bude milo prekvapení 😊.


piatok 12. marca 2021

Novinky vlasovej starostlivosti od Biofy

 Ahojte, vítam vás pri ďalšej recenzii na mojom blogu.

Kozmetiku Biofy som vám už spomínala viackrát. Je to úžasná slovenská prírodná značka, ktorá aktuálne vyšla na trh s novinkami vlasovej starostlivosti, z ktorých som mala tú česť čo to otestovať. Poďme sa teda spolu pozrieť na to ako v mojom teste obstáli kondicionér a ošetrujúci olejček.



Kondicionér

Tuším som sa ešte ani nestretla s kondicionérom, ktorý by mal tak hustú konzistenciu ako má tento 😃. Ani by som to nenazvala krémovou, pretože aj na krém mi to príde príliš husté, možno skôr ako maska. To však nič nemení na tom, že toto je po dlhom čase konečne kondicionér, ktorý moje riedke jemné vlasy absolútne nezaťažuje a nemastí 😍. Mňa si preto okamžite získal od prvého použitia!

Obsahuje napríklad kofeín a keratín, podporuje rast vlasov a prinavracia im lesk, silu a elasticitu. Okrem iného však obsahuje aj ďalšie zaujímavé prírodné ingrediencie, ako napríklad: aloe vera, bambucké maslo, mäta a šalvia (dodávajú produktu krásnu sviežu vôňu) alebo arganový olej, vitamín E či dokonca mrkvu.

Okrem toho, že trochu trvá, kým sa tuhšia konzistencia produktu dostane von cez otvor fľašky, mu absolútne nemám čo vytknúť. Tento produkt si obľúbia všetky z vás, ktoré majú, rovnako ako ja, riedke a jemnejšie vlasy, ktoré zvyknú bežné kondicionéry príliš zaťažiť.





Ošetrujúci olejček

Ja osobne olejčeky na vlasy veľmi nevyhľadávam. Väčšina takýchto produktov mi totiž akurát zbytočne rýchlejšie "zamastí" moje už aj tak dosť rýchlo mastné vlasy. Ak už oleje používam, tak skôr iba na končeky, ktoré často mávam poškodené, rozštiepené a vysušené. Je to celkom sranda, ale aj tento produkt mi dokonalo sadol  😃. Je jemný, nezaťažujúci a šetrne ošetrí moje lámavé poškodené končeky vlasov. Aplikujem ho vždy rovno po umytí. Vlasy zregeneruje, dodá im zdravší vzhľad a nepôsobia hneď na prvý pohľad rozstrapkane a sucho. Navyše sa ľahšie rozčesávajú.

Olejček obsahuje vitamín E a deväť vzácnych olejov (Makadamiový, Arganový, Avokádový, Olivový,. Makový, Mandľový, Jojobový, Rakytníkový a Rozmarínový), ktoré majú rôzne priaznivé účinky pre vlasy a vlasovú pokožku. Spolu tvoria vysoko kvalitný produkt dokonale vhodný pre suché, jemné a poškodené vlasy.

Produkt má ako aplikátor pipetku, ktorou si veľmi jednoducho dokážete nabrať požadované množstvo olejčeka.

Štruktúra je tekutá a vôňa je veľmi príjemná, svieža, bylinková - povedala by som, že pôsobí priam relaxačne.



Tak čo, oslovili vás tieto úžasné prírodné produkty? Mňa rozhodne 😍. 



utorok 2. marca 2021

Aký je rozdiel medzi tonerom a tonikom?

Ahojte, dnes mám pre vás pripravenú jednu veľmi zaujímavú časť v mojej novej pravidelnej rubrike o rozdieloch v kozmetike a "beauty sfére". V prvej časti ste si mohli prečítať aké sú rozdiely medzi vlasovou maskou a kondicionérom a v tej dnešnej vám predstavím čosi z pleťovej kozmetiky.

Toner a tonikum sú pojmy, ktoré už pravdepodobne počulo množstvo z vás. Často sa však nesprávne uvádza, že ide vlastne o ten istý produkt, ktorý má jednoducho iba dve pomenovania. Všimla som si, že s tým majú problém dokonca aj rôzne kozmetické e-shopy, ktoré nesprávne pri produktoch uvádzajú či ide o tonikum alebo toner. 

Aký je v tom teda rozdiel? A je vlastne až natoľko zásadný, aby bolo potrebné ho rozoberať? Verím, že vám odpovede na tieto otázky prinesiem v nasledujúcich riadkoch 😉.


Toner

Tonery pochádzajú z Ázie a v našich končinách sú preto dostupné v prevažnej väčšine iba na e-shopoch a v predajniach zameraných na vyslovene ázijskú kozmetiku. Pôvod ale nie je jediným rozdielom medzi nimi a tonikami. Funkcia, zloženie a použitie hrajú v tomto prípade veľmi dôležitú úlohu.

Toner obsahuje mnoho hydratačných zložiek - jeho základnými funkciami je preto zvlhčenie a vyživenie pokožky (+ obnovenie rovnováhy pH pleti). Do tonerov sa však dnes už pridávajú aj aktívne látky, ako vitamín C, retinol či AHA a BHA kyseliny. Dalo by sa preto povedať, že dokážu istým spôsobom v "ľahkej forme" zastúpiť funkciu pleťového séra. Z tohto dôvodu sú vhodné pre ženy, ktoré so "skin care" ešte iba začínajú, avšak ocenia ich aj tie s citlivou pleťou.

Toner sa aplikuje na pokožku po jej vyčistení / odlíčení od make-upu a následne sa už nezmýva vodou. Môžeme ho nazvať "sprievodcom" ďalších produktov, pretože toner má schopnosť prebudiť kožné bunky v zmysle, že dokážu lepšie absorbovať do pleti ďalšie produkty, ktoré na ňu nanesiete.

Aplikovať ho môžete na tampóniku ale aj rukami (dobré je následne ho zľahka "povtláčať" dlaňami do pokožky, aby sa pekne vsiakol).


Tonikum

Tento produkt (anglicky tonic) patrí do európskeho systému starostlivosti o pleť. Keďže ide o "vynález západného sveta", v našich drogériách nájdete hlavne toniká, nie tonery (pre zaujímavosť - vyššie spomínaná ázijská kozmetika označuje toniká pod pojmom "cleansing water").

 Môžeme ho považovať za druhý krok v rámci čistenia pleti. Tonikum je určené na dočistenie pleti od zvyšných nečistôt po odlíčení odlíčovačom. Zároveň má funkciu tonizovania pokožky.

V zložení tonika však nájdeme okrem vody aj alkohol, ktorý pokožku vysušuje, preto sa odporúča pleť po použití tonika umyť. Následne sa použije sérum a pleťový krém, ktoré pokožku hydratujú.

Pozor - nie je nutnosť používať pleťové tonikum. Pokiaľ si pleť čistíte dvojfázovo - teda napr. keď najprv použijete bežný odlíčovač a následne ešte čistiaci gél / penu (či už ich aplikujete rukami alebo napríklad konjakovou hubkou), pleť je už (pri dodržaní správnych postupov) poriadne vyčistená a tonikum nie je nutné použiť. Pokračovať môžete rovno sérom a krémom, prípadne pred nimi môžete pleť osviežiť a pripraviť ešte napríklad kvetinovou vodou (levanduľová, ružová, atď.).

Tonikum sa odporúča aplikovať prostredníctvom tampónika.


Tak čo, máte už lepšiu predstavu o rozdiele medzi tonerom a tonikom?  😉

Poďme si to ešte zhrnúť v obvyklej tabuľke  😉.


Čo sa týka zásadnej otázky - či je veľkým problémom, ak použijete toner ako tonikum alebo naopak - nie je to nič, čo by vašej pleti mohlo zásadným spôsobom uškodiť. Navyše, ako som už spomínala aj v úvode - bežne aj e-shopy, obchody a značky samotné majú zmätok v tom, čo vlastne predávajú. Je teda možné, že používate tonikum ako toner alebo naopak - a to iba preto, že výrobca uvádza na obale niečo, čo v skutočnosti vôbec nie je pravda 😃.

Nuž, je to téma na dlhšie rozoberanie. Každopádne - pokúste sa riadiť pri týchto dvoch produktoch aj ich pôvodom, nie iba názvami, prípadne tie, čo sa do kozmetiky vyznáte aj hlbšie - skontrolujte si zloženie, ktoré vám veľa napovie o tom, o aký produkt sa vlastne jedná  😉.

Na dnes je to odo mňa všetko - na mojom blogu sa však "vidíme" už čoskoro pri porovnávaní ďalších kozmetických záležitostí, ktoré vás zaujímajú.

Majte krásny deň,